Як правильно написати резюме?

Як правильно написати резюме?

Резюме – це основа пошуку нової, а для когось і першої роботи. Звісно саме резюме це ще не гарант хорошої роботи, але це основа для цього, тому до написання цього на перший погляд простого документа, слід підійти з повною відповідальністю. Адже завдяки резюме Вас можуть запросити, чи не запросити в ту чи іншу компанію на співбесіду, резюме це перше враження про Вас як про спеціаліста та кандидата на обрану Вами посаду. Не будемо довго говорити про важливість резюме, я думаю Ви вже і так зрозуміли, що воно є важливим, а перейдемо до діла і навчимося, як правильно та грамотно скласти резюме.

Перше що хочу зазначити, не обов’язково, щоб у Вас було лише одне резюме. Всі наші навики та досвід можна висвітлювати в різних ракурсах, тому Ви можете скласти декілька резюме, а потім відповідно до обраної посади відправляти те чи інше резюме роботодавцю.

Не зайвим також буде проглянути в інтернеті резюме ваших так би мовити конкурентів, і підкреслити для себе їхні помилки, та сильні сторони.

Щодо оформлення резюме, розмір звичай не перевищує однієї друкованої сторінки, шрифт в основному використовується Times New Roman або Arial, розмір шрифту 12-14.

В резюме по бажанню можна вставити свою світлину, хоча це і не є обов’язковим. Зазвичай роботодавці яким це потрібно, вказують це у вимогах до кандидата. Але якщо Ваше фото зможе підкреслити Ваші переваги, то це не буде зайвим.

І так переходимо до написання резюме. Перш за все потрібно вказани особисту інформацію, а зокрема: ПІП, дату народження, місце проживання, телефон та е-mail.

Зазвичай у другому пункті резюме всі вказують дані про свою освіту та курси. Обов’язково вкажіть в якому навчальному закладі Ви отримали освіту та за яким фахом, роки навчання.

Далі йде основний пункт резюме це досвід роботи. Його потрібно вказувати в звороньому порядку від найстарішої роботи і до останньої. Обов’язково вкажіть період роботи, назву організації в якій Ви працювали, займану посаду, Ваші обов’язки, та досягнення. Можна також вказати телефон організації, але це у тому випадку, якщо ви впевнені, що про Вас там залишились лише хороші спогади.

Наступним пунктом будуть професійні навики: володіння ПК та оргтехнікою, знання іноземних мов, володіння професійними програмами, водійське посвідчення і т.п.

Останні пунктом резюме, хоча і не всі його використовують, будуть додаткові дані. В ньому вказують сімейний стан, наявність та вік дітей, хоббі , цілі в житті та інші подібні дані.

Після цього обов’язкового потрібно перевірити написане Вами резюме на вміст орфографічний помилок. Для цього існує безліч онлайн програм в інтеренеті, а також дайте комусь із знайомих, або рідний прочитати резюме, що упевнитись, що в ньому все зрозуміло написано.

Також до резюме можна прикріпити рекомендаційний лист, але на практиці, нашій роботодавці дуже рідко їх вимагають.

Успіхів Вам в пошуці нової роботи, і запам’ятайте саме основне правило, щоб сподобатись роботодавцеві, поставте себе на його місце, і Ви зрозумієте, що він від Вас хоче.