Які документи необхідно надати для реєстрації у центрі зайнятості випускнику ВНЗ, який навчався на контрактній основі, але втратив свій примірник договору про навчання?

Відповідно до пункту 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №198 (далі – Порядок) реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні (далі - реєстрація), проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Детальніше...

Чи повинен пенсіонер повідомляти органи Пенсійного фонду в разі працевлаштування?

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, виїзд за межі держави та про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.

Детальніше...

Чи мають колишні військовослужбовці переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників?

Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані вживати заходів для запобігання масовим вивільненням працівників та повідомляти державну службу зайнятості про таке вивільнення не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення працівників.

Детальніше...

Пільги у сфері працевлаштування для учасників АТО: що нового?

Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають на них безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з’явилася можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску. Про це йдеться у Законі України №1436-YIII «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», що набуває чинності 30 серпня поточного року.

Детальніше...

Страхове свідоцтво: що це за документ і як його отримати

У повсякденному житті ми неодноразово зустрічаємося з терміном «страхове свідоцтво» або «свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Кому видається цей паперовий носій інформації та і для чого він потрібний, знають не всі.

Детальніше...

Якщо вас призвали в армію…

Про те, як врегульовані трудові відносини у разі призову або вступу працівника на військову службу роз’яснює заступник директора департаменту контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість Державної інспекції України з питань праці Олена Коновалова.

Детальніше...

Яким чином відбувається зміна безробітним територіального органу реєстрації?

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться територіальним органом Державної служби зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Детальніше...

Про підстави для звільнення найманих працівників під час мобілізації

Законом України від 20 травня 2014 року №1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» внесено зміни до Кодексу законів про працю України.

Детальніше...

Якщо особа загубила трудову книжку, який документ необхідно представити для реєстрації у центрі зайнятості?

Особа, яка втратила трудову книжку, для реєстрації у центрі зайнятості подає дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості такої особи.

Джерело: Донецький обласний центр зайнятості.

Особливості виплати допомоги по безробіттю одноразово на започаткування власної справи особам передпенсійного віку

Частиною 5 статті 23 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється у розмірі допомоги по безробіттю, нарахованої відповідно до цієї статті, у розрахунку на рік.

Детальніше...