Держпраці наполягає на відновленні працівників, звільнених у зв'язку з мобілізацією на службу

Державна інспекція України з питань праці роз'яснила нововведення, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. №1275-VII (далі - Закон №1275). Так, всі працівники, які були звільнені з роботи на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП у зв'язку з призовом на військову службу під час мобілізації, повинні бути відновлені роботодавцем на роботі у зв'язку з набранням чинності Закону №1275. Відновлення на роботі здійснюється шляхом скасування наказу про звільнення, внесення відповідного запису до трудової книжки (за її наявності на підприємстві, в установі, організації) та особисту справу (особисту картку) працівника. Про факт скасування наказу про звільнення роботодавець зобов'язаний повідомити працівника шляхом направлення йому за місцем реєстрації (фактичного проживання) листа з доданою копією наказу.
Починаючи з дати звільнення працівнику також повинна бути нарахована середня заробітна плата без нарахування податків та єдиного соціального внеску.
У разі надходження звернень працівників, звільнених на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України під час мобілізації, територіальні державні інспекції з праці повинні провести позапланову перевірку і в разі виявлення порушень вжити заходів в межах повноважень щодо усунення порушень та притягнення до відповідальності винних посадових осіб.
При цьому звертають увагу на те, що внесення припису про поновлення працівника на роботі виходить за межі повноважень посадових осіб Держпраці України та її територіальних органів.
Джерело: Державна інспекція України з питань праці.