Службою зайнятості, перш за все, особам з особливими потребами забезпечено принцип вільного доступу до послуг. При зверненні до міськрайцентрів зайнятості інвалідам надається повний спектр послуг.
По-друге, вжито заходів для їх всебічного інформування.
В профінформаційних секторах центрів зайнятості діють спеціалізовані куточки, де розміщено матеріали з питань працевлаштування, можливостей навчання та соціального захисту інвалідів, які постійно поповнюються актуальною інформацією. Про це свідчать результати цієї роботи.
З початку 2014 року профорієнтаційні послуги отримали 0,6 тис. осіб з обмеженою працездатністю, в т.ч. 0,5 тис. осіб приймали участь у семінарах за різноманітною тематикою, 0,3 тис. інвалідів скористалися послугами профконсультантів, 60 інвалідів з числа зайнятого населення скористались можливістю взяти участь у заходах центрів зайнятості.
За результатами роботи 143 інваліди працевлаштовані, з них-60 осіб-після закінчення профнавчання, 43 особи направлені на професійне навчання за різними напрямками: це і провадження підприємницької діяльності, і сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних з цим послуг, вирощування зернових культур, бобових та насіння олійних культур, будівництво споруд, надання перукарських, вантажних послуг та ін.
Особлива увага приділяється учнівській молоді, в т.ч. дітям-інвалідам. Під час профорієнтаційних заходів в ЗОНЗ профорієнтаційні послуги отримали 70 учнів-інвалідів.
Джерело: Одеський обласний центр зайнятості.