Юридичні консультації

Prev Next
 

Майстер-класи для безробітної молоді влаштовують у Рівненському міському центрі зайнятості

Ознайомитися із новою професією на практиці має можливість безробітна молодь у Рівненському міському центрі зайнятості. Для них тут влаштовують спеціальні майстер-класи, щоб бажаний фах став доступніший.
Елегантні зачіски та манікюр згідно нових тенденцій і віянь моди. Безробітну молодь сьогодні вчать опановувати новий фах в інтерактивній формі. Спеціалісти центру професійно-технічної освіти на практиці демонструють усі ази професій перукаря та майстра манікюру.
Руслана Бондаренко, заступник директора з навчально-виробничої роботи Рівненського ЦПТО ДСЗ:
  • Ми запросили наших слухачів, які пройшли вже навчання, практику і вже закінчують навчання. Сьогодні вони презентують свої послуги для безробітних, для того, щоб оцінити і вивчити професію перукаря і майстра манікюру. На цьому заході присутні безробітні, які лише мали уяву про цю професію. За допомогою практики ми хочемо показати, що за короткий термін людина, яка не мала навиків, може навчитися цьому.
  • За фахом Тетяна  реставратор, проте, враховуючи нестабільну ситуацію в країні, каже, що гідну роботу в цій сфері  знайти вкрай важко. То ж жінка вирішила опанувати інше ремесло. І майстер-клас допоміг їй ствердитись у своєму виборі.
Тетяна Місько, безробітна:
  • Я обрала перукаря, бо це близько до моєї душі. Це схоже на реставрацію. Можна реставрувати і речі робити новими, так і в перукаря. Я хочу навчатися робити людям приємно, бо перукарі – це краса. Хочу радість нести людям.
  • А ось в аудиторії, що поруч, інше роз’яснення отримують роботодавці. Згідно постанови Мінсоцполітики, представники деяких робітничих професій свої навички, набуті під час роботи, зможуть закріпити під час неформального професійного навчання.  Яким чином роботодавці можуть це забезпечити робітнику -  роз’яснювали під час семінару.
Галина Скакальська, підприємець:
  • Вважаю, що це дуже доцільно в наш час.  Наприклад,  у моєму кафе часто працюють помічники кухарів і не мають спеціальності. Але прирівнюються до поварів. А побувавши  на кваліфікаційній комісії, здавши екзамени і маючи грамоти чи характеристики, то вони отримають можливість здобути державний атестат по даній професії.
Згідно постанови, таке неформальне навчання зможуть пройти не лише кухарі, а й зварювальники та охоронці.
Джерело: http://sfera-tv.com.ua/