Юридичні консультації

Prev Next
 

Поради випускникам: де шукати роботу?

Важливо дотримати баланс між бажанням знайти роботу швидше, не-важливо-яку, і пошуком осмисленим і цілеспрямованим. З одного боку, ідеальну роботу можна шукати вічно (хоча б тому, що її не існує). З іншого - засиджуватися вдома протипоказано, пише Trud.com.

Принцип № 1. Не соромтеся шукати там, де вакансій немає.

Припустимо, у вас на прикметі є компанія, в якій немає вакансій.
Перш ніж зробити висновок про відсутність вакансій, ви пошукали не тільки на job-сайтах, але й:
  • заглянули на корпоративний сайт,
  • знайшли цю компанію в соціальних мережах, особливо в LinkedIn, переглянули вакансії там.
Ви все так і зробили, вірно? Якщо ні, то висновок про наявність-відсутність вакансій робити рано.
На корпоративному сайті знайдіть контакти компанії і постукайте. Надішліть гарне резюме: грамотне, структуроване, де про вас є вичерпна (чесна!) інформація. Напишіть супровідний лист, з якого роботодавцю має бути ясно: перед ним - самородок з поки ще невеликим досвідом, але значним запасом енергії і прагненням до професійного зростання.
Ключове слово - "професійний". Заявіть з порога, що в компанії вас цікавить насамперед кар'єра - і роботодавець, з великою ймовірністю, буде для вас втрачений.
Не соромтеся стукати в одну компанію і раз, і два, і три. Це не означає, що потрібно тричі в день відправляти резюме одній і тій самій людині. Дайте хід уяві. Зробіть щось на зразок розсилки. Припустимо, можна стежити за ходом якогось проекту, про який є відкрита інформація, і ділитися враженнями, пропонувати нові рішення. Розум, зацікавленість плюс наполегливість - працююча формула успіху.

Принцип № 2. Використовуйте якомога більше каналів пошуку.

Ваше завдання - якомога частіше і більше бути на виду. Уявіть, що ви - цінний музейний експонат. Чи помітять вас, якщо ви будете стояти в далекому темному кутку? Навряд чи.
Тому:
  • приймайте участь в ярмарках вакансій;
  • знайдіть в Інтернеті професійні спільноти і спілкуйтеся з колегами;
  • спілкуйтеся офф-лайн. Коли у вашому місті проходять конференції, круглі столи за вашою спеціальністю або близько до неї - не втрачайте можливість, беріть участь, спілкуйтеся, зав'язуйте корисні контакти. Заявляйте про себе!
  • використовуйте акаунти в соціальних мережах не для цитат і демотиваторів, а для формування професійної репутації (як варіант - заведіть для цього окремий акаунт). Діліться там своїми досягненнями, додавайте у друзі більш досвідчених колег - це принесе щедрі плоди.
Джерело Trud.com