Юридичні консультації

Prev Next
 

Як вибрати ВНЗ для вступу

Шкільним днях приходить кінець і кожен школяр ступає на шлях самостійності. Можна сказати, що студентські роки це перехідна ступінь з безтурботного дитинства у доросле життя.

Вибираємо ВНЗ

Сьогодні в Україні велика кількість освітніх установ різноманітної спрямованості і рівня. Для того, щоб дати відповідь на питання: «який вибрати ВНЗ для вступу?» необхідно добре подумати, озброївшись корисними порадами самих викладачів вищих навчальних закладів.
Порада № 1. Вступати до ВНЗ краще раніше. Оптимальний варіант - кінець дев'ятого класу. До цього періоду вже потрібно буде визначитися з вибором спеціальності. Ідеально буде, коли ви будете знати, в який саме ВНЗ хочете вступати.
Порада № 2. Під час вибору майбутньої професії необхідно подумати про її затребуваність, а також про особисті особливості характеру абітурієнта і його переваги. Адже крім гарного доходу, робота ще й повинна приносити задоволення.
Порада № 3. Сьогодні в Україні дуже багато державних і приватних ВНЗ. І багато батьків разом зі своїми дітьми думають над тим, який же ВНЗ краще вибрати. У більшості випадків рішення про вступ до державного ВНЗ є більш вигідним. Адже в наших реаліях роботодавці більш лояльно ставляться до дипломів державних ВНЗ, в порівнянні з документом приватного навчального закладу. Якщо ж варіант вступу до приватного ВНЗ розглядається, тут необхідно упевнитися, що його програма навчання акредитована, а диплом визнається державою.
Порада № 4. Перед тим, як вибрати вищий навчальний заклад, потрібно звернути увагу на такі фактори:
  • Якість навчання: вивчіть відгуки на різних форумах та інтернет-співтовариствах, ознайомтеся з інформацією на офіційному сайті ВНЗ.
  • Розпитайте про вищий навчальний заклад (до якого збираєтеся вступати) у своїх рідних і знайомих, які там вчилися.
  • Складність вступу до університету буде прямо залежати від конкурсу на ту чи іншу спеціальність.
  • Ціна навчання в комерційному ВНЗ за обраною спеціальністю.
  • Найнижчий «прохідний» бал на спеціальність за попередні роки.
  • Можливість навчання в кредит.
  • Кількість іноземних мов, які вивчаються в університеті, а також наявність контактів ВНЗ з закордонними організаціями.
  • Популярність і репутація вищого навчального закладу.
Джерело: http://otvet.bigmir.net/