Існує два мотиви вибору тієї чи іншої професії: внутрішні і зовнішні. За внутрішні мотиви ти сам відповідаєш, тобто на них виявляють твої звички, характер, схильності та здібності. А за зовнішні мотиви відповідає вплив думок однолітків, друзів, батьків, навколишнє середовище. Престижність професії є головною причиною вибору. Варто відзначити, що така причина далеко не погана, але саме в ній криється хитра пастка. Так, в даний час популярністю користуються юридичні та економічні спеціальності. Але разом з тим, сьогодні відчувається явний надлишок, приміром, бухгалтерів, які не мають вищої освіти.
Не дивно, що в недалекому майбутньому економістів та юристів чекає ідентична доля. Така тенденція вже зараз добре помітна. Можна зробити висновок, що професію слід обирати не за престижністю, а до душі. Крім того, не варто при виборі спеціальності орієнтуватися на високооплачувану працю в майбутньому.
Однак для успішного вибору спеціальності, крім діагностування особистісних якостей необхідно пройти тестування на виявлення здібностей та інтересів. Подібні тести ретельно розробляють тестологи провідних університетів, доктора і професора психологічних наук. Комплекси складаються з рішення задач, вибору найбільш цікавих альтернатив, оцінки об'єктів за певними параметрами, вибору варіантів реакції в різних ситуаціях. Отже, дані тести на основі аналізу інтересів, рис характеру і здібностей, допомагають підліткові визначитися, як вибрати професію до душі.
Джерело: http://shownet.com.ua/