Друк |  Закрити вікно

Шовківник

Шовківник
Завдання та обов’язки. Заготовляє траву та солому для коконників, постачає їх до червоводень. Виготовляє коконники із соломи на верстатах. Розмотує рулони та нарізує підстилковий напір. Заготовляє, обробляє і постачає до червоводень корм для гусениць три-п’ятирічного віку. Очищає кокони вручну. Шиє та натягує ревендук на стелажах, начіплює завіси тіньових сушарок. Пересипає прийняті кокони в тару заготівельного пункту, відносить їх до місця тимчасового зберігання або до механічних коконосушарок (парових морилок), завантажує в механічні сушарки або в парові морилки та вивантажує з них, відносить заморені, напівсухі кокони на стелажі тіньової сушарки. Затарює сухі кокони в канари і укладає в бунти, перелопачує кокони на стелажах тіньових коконосушарок, вибирає кокони кара-пачаха. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
будову та призначення машин та інвентарю, застосовуваного під час вигодовування; технологічний режим заморювання та сушіння коконів; вимоги до якості висушених коконів; будову та призначення коконосушарок; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов’язки.
Збирає, постачає та підготовляє листя шовковиці, годує ним гусінь шовковичного шовкопряда молодшого і старшого віку. Замінює підстилку, розріджує та вирівнює партії гусені. Підготовляє утеплені камери для об’єднаного вигодовування гусені шовкопряда молодшого віку і вигодовує гусінь у цих камерах. Регулює режим температури та вологості на вигодовуваннях, обмін повітря і освітлення у вигодовувальних приміщеннях. Вживає профілактичних заходів щодо боротьби із захворюваннями гусені шовкопряда. Розкладає на коконники гусінь, готову до опрядання. Знімає кокони з коконників, сортує за якістю та упаковує їх для відправлення. Організовує та проводить великі вигодовування шовкопряда в червоводнях і громадських приміщеннях. Заморює живі та сушить сортові кокони парою в кокономорильних камерах на конвеєрних і ящичкових коконосушарках. Закочує в камеру та викочує візки з коконами із камери. Підтримує в камері задану температуру і стежить за процесом заморювання згідно з режимом. Підтримує в коконосушарці задану температуру і стежить за процесом заморювання та сушіння коконів згідно з режимом. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
будову і призначення машин та інвентарю, застосованого під час вигодовування; умови, необхідні для вирощування великого врожаю коконів; хвороби гусені шовкопряда та заходи боротьби з ними; отрутохімікати, застосовувані для боротьби із захворюваннями гусені шовкопряда; хвороби та шкідники шовковиці та заходи боротьби з ними; види отрутохімікатів та правила їх застосування; технологічний режим заморювання та сушіння коконів; вимоги до якості висушених коконів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією шовківника 2 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки.
Проводить інкубацію грени. Виготовляє листи. Підтримує задану температуру та вологість в інкубаторії. Знімає оживлену гусінь, підгодовує й роздає її шовківникам. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
основи біології шовковичного шовкопряда; організацію й технологію інкубації грени; правила підгодовування оживленої гусені; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією шовківника 4 розряду - не менше 1 року.
Друк |  Закрити вікно