Юридичні консультації

Prev Next
 

ШОКОЛАДАР

471.jpg
Фахівець з виготовлення шоколаду: на кондитерських підприємствах формує плитковий і фігурний шоколад, шоколадні вироби з наповнювачем.
Посадові обов’язки:
    - підігрівання шоколаду до певної густини і додавання до нього інгредієнтів;
    - регулювання температури і консистенції шоколадної маси;
    - підготовка до роботи автомата для формування шоколаду;
    - завантаження бункера автомата шоколадною масою;
    - спостереження за формуванням шоколадних виробів;.
    - контроль за:
    – роботою окремих частин і механізмів автомата;
    – попередження та усунення несправностей у роботі автомата;
    – запобігання відхилення від нормального режиму формування шоколаду і шоколадних виробів.
Повинен знати:
    - технологію виготовлення плиткового фігурного шоколаду і шоколадних виробів з наповнювачем;
    - режими формування шоколадних виробів і правила регулювання устаткування;
    - порядок експлуатації автоматів.
Бажано:
    - вміння ідентифікувати та усувати дрібні несправності механічних та електричних вузлів апарата;
    - знання та дотримання в цеху санітарно-гігієнічних норм і правил.
Кваліфікація
Діапазон розрядів – 1-5-й
Професію можна отримати у професійно-технічному училищі і безпосередньо на виробництві.
1-й розряд
Завдання та обов’язки.
Знімає шоколад з транспортера, укладає у тару.
властивості шоколаду; правила та прийоми виконуваної роботи.
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

2-й розряд
Завдання та обов’язки.
Готує шоколадну масу для формування шоколаду вручну. Заливає шоколадну масу у фігурні або прості форми. Вибирає шоколад з форм після охолодження. Склеює фігурний шоколад.
Повинен знати:
властивості шоколадної маси; прийоми та правила формування шоколаду вручну.

3-й розряд
Завдання та обов’язки.
Формує вручну складні види плиткового та фігурного шоколаду і шоколадних виробів з начинкою. Темперує шоколад з доведенням до потрібної густини, додає какао-масло, вимішує шоколад. Стежить за процесом охолодження. Вибирає шоколад. Контролює вагу штучних виробів, співвідношення начинки та шоколаду. Готує до роботи й обслуговує темперувальні машини та шоколад-формувальні автомати. Регулює температуру та консистенцію шоколадної маси. Завантажує бункер відливального автомата шоколадною масою. Пускає та зупиняє автомат. Регулює підведення і прохолодження рамок з формами під розливними апаратами. Запобігає та усуває несправності у роботі окремих частин і механізмів автомата, відхилення від нормального режиму формування плиткового, фігурного шоколаду й шоколадних виробів.
Повинен знати:
технологію виготовлення вручну складних видів плиткового, фігурного шоколаду та шоколадних виробів з начинками; технологічні режими темперування шоколадної маси; основи технології формування шоколаду та шоколадних виробів на шоколад-формувальному автоматі; принцип роботи та правила експлуатації шоколад-формувального автомата й темперувальних машин.

4-й розряд
Завдання та обов’язки.
Веде технологічний процес темперування шоколадних мас і виготовляє литий шоколад на формувальних агрегатах-автоматах з пульта керування. Готує автомат до роботи; підігріває форми, відливальні головки. Контролює дотримання рецептури, технологічних режимів, ваги штучних виробів і якість формування. Стежить, регулює температуру і в’язкість шоколадної маси у темперувальних машинах залежно від виду шоколаду. Стежить за правильним надходженням форм під відливальні головки, шоколадних плиток - до загортальних машин. Регулює роботу трясилок, температуру в холодильних шафах. Стежить за технічним станом та регулює роботу темперувальних машин, шоколад-формувального агрегата-автомата та вентиляційних установок.
Повинен знати:
рецептури, технологічні режими виготовлення литого шоколаду на формувальних агрегат-автоматах; стандарти на готові вироби; будову автомата, правила його експлуатації.

5-й розряд
Завдання та обов’язки.
Проводить технологічний процес темперування шоколадної маси та виготовлення фігурного шоколаду і шоколадних виробів з різною начинкою на формувальних агрегат-автоматах. Стежить за процесом виготовлення шоколадної кірочки, наповнює її начинкою та заповнює денце шоколадом на спеціальних формувальних механізмах. Стежить за процесом формування шоколадних порожнистих фігурок. Контролює дотримання рецептури і технологічних режимів. Стежить за в’язкістю шоколадної маси та начинок. Забезпечує правильне співвідношення шоколаду і начинки, встановленої ваги, розміру й форми штучних виробів та порожнистих фігур. Регулює температуру в охолоджувальних шафах. Стежить за технічним станом і регулює роботу темперувальних машин, формувальних агрегат-автоматів, вентиляційних пристроїв.
Повинен знати:
рецептуру, технологію й технологічні режими виготовлення фігурного шоколаду й шоколадних виробів з начинкою на формувальних агрегат-автоматах; асортимент, властивості та вимоги до якості начинок; методи визначення консистенції шоколадної маси та співвідношення шоколаду і начинок; конструктивні особливості устаткування, яке застосовують для темперування шоколадної маси та формування шоколаду і шоколадних виробів з різними начинками.
Повернутися назад