Шапітмейстер
Завдання та обов’язки
Керує роботами із складання та розбирання конструкції цирку шапіто, завантаження, розвантаження, складання деталей та елементів конструкції. Стежить за комплектністю і підтримує в робочому стані такелажне обладнання та інструменти. Бездоганно виконує вимоги правил та інструкцій технічного паспорту конструкції. Повсякденно стежить за станом і експлуатацією конструкції цирку шапіто та її елементами (щоглами, штромбалками, координатами тощо).Забезпечує технічно відповідну експлуатацію конструкції шапіто (спускання, натягування або зволожування брезенту залежно від метеорологічних умов).
Керує роботами із шнурування та розшнурування, ремонту, чищення, складання та консервації шапіто. Проводить дрібний ремонт шапіто та елементів конструкції. Повідомляє інспектора манежу про спуск, витяжку або ослаблення шапіто, вантових пристроїв та інші зміни конструкції.
Забезпечує вільні проходи та проїзди, стежить за освітленням сходів та двору протягом доби. Бере участь у підвішуванні та розтягуванні циркових апаратів.
Під час програм перебуває на території цирку. В разі відсутності на території повідомляє черговому місце знаходження та адресу. Веде технічний паспорт конструкції цирку.
Проводить інструктаж та навчання щодо правил і норм охорони праці та безпечних методів роботи осіб, які займаються розбиранням та складанням шапіто, розвантаженням та завантаженням деталей та елементів конструкції.
Забезпечує недоторканість обстановки, що склалася під час аварії конструкції до прибуття інспектора Держміськтехнагляду, якщо вона небезпечна для життя та здоров’я людей. Постійно стежить за прогнозом погоди і штормовими попередженнями. Про передбачені значні зміни погоди повідомляє директора цирку, інспектора манежу.
Повинен знати:
- вимоги технічного паспорту конструкції пересувного цирку;- правила та вимоги щодо експлуатації та стану конструкцій пересувного цирку;
- правила внутрішнього трудового розпорядку;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту;
- правила дії та безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів.
Кваліфікаційні вимоги
Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст); для бакалавра - без вимог до стажу роботи, для молодшого спеціаліста - підвищення кваліфікації та стаж аналогічної за характером роботи не менше 3 років.Повернутися назад