SEO-ОПТИМІЗАТОР
Історія
SEO – це англійська абревіатура, яка розшифровується як search engine optimization, що в перекладі означає «пошукова оптимізація».Разом з появою і розвитком пошукових систем Інтернету у середині 1990-х з'явилася й оптимізація. Тоді пошукові системи надавали великого значення тексту на сторінці, ключовим словам у мета-тегах й іншим внутрішнім факторам, якими власники сайтів могли легко маніпулювати. Це призвело до того, що за запитом багатьох пошукових систем перші кілька сторінок зайняли сміттєві сайти, що різко знизило якість роботи пошукових систем і призвело багатьох з них до упадку.
З появою технології PageRank більше ваги почали надавати зовнішнім факторам, що допомогло Google вийти в лідери пошуку у світовому масштабі, ускладнивши оптимізацію за допомогою одного лише тексту на сайті.
Однак оптимізація розвивається разом із пошуковими системами, і в сучасних результатах пошуку можна бачити все більше комерційних сайтів зі штучно роздутою популярністю, особливо за комерційно привабливими запитами.
Більшість власників web-ресурсів сьогодні розуміє, що пошукова оптимізація є дуже важливою, якщо вони хочуть розкрутити свій ресурс. Пошукова оптимізація дає змогу підвищувати позиції і рейтинг у різних пошукових системах. Користю від верхніх позицій є великий прибуток. Тому сьогодні професія seo-оптимізатора є все більш затребуваною.
Такі пошукові системи, як Yandex, Google і багато інших щодня, підключаючи до різних сайтів, проводять індексацію і перевірку ключових слів.
Коли користувач вводить у рядку пошукової системи відповідний запит, система проводить аналіз і видає перелік сайтів, на яких є дані ключові слова.
Seo-оптимізатор може зробити ваш сайт більш цікавим для пошукових систем. А це позитивно відобразиться на піднятті рейтингу вашого сайту.
Основні фактори популярності професії SEO-оптимізатора (SEO-фахівця)
1. Постійний ріст користувачів мережі Інтернет, що супроводжує нові технології зв'язку і можливість доступу до Інтернет за невеликі гроші.
2. Підвищується ступінь довіри до Інтернет-покупок і замовлень. Все більше користувачів Інтернет починають довіряти сайтам, що надають платні послуги і продаж товару. На Заході вже давно всі купують, не виходячи з будинку, не лише по телефону, але і по Інтернету.
3. Закони України і країн СНД супроводжують розвиток інтернет-маркетингу.
Професія seo-фахівця на перший погляд вважається несерйозною і мало затребуваною, але це хибна думка. Середня заробітна плата seo-оптимізатора від 350$ до 1500+$ залежно від досвіду роботи і кількості проектів на фірмі. Нині таких професійних seo-фахівців дуже мало, адже цьому не навчає жоден ВУЗ країн СНД. Досвіду і навичок seo-експерт надобуває лише під час пошукового просування і розкручування сайтів. Також підвищення кваліфікації seo-оптимізатора відбувається під час відвідування різних семінарів і виставок із seo-просування сайтів. В основному, seo-експертів потребують дизайн-студії, власники оффлайн-газет, IT-фірми, компанії, що надають послуги і продаж товару тощо.
Не варто плутати посаду seo-оптимізатора з менеджером з продажу. Адже в обов'язок фахівця з просування сайту входить розкручування сайту і залучення цільових відвідувачів на сайт, але не кількість продажу із сайту.
Синонімами професії seo-оптимізатора є seo-експерт і seo-фахівець з пошукового просування.
В рамках такої сфери діяльності, як seo-оптимізація, є різні напрямки (наприклад, оптимізаторів поділяють на «білих», «чорних» і «сірих» залежно від методів роботи).
На сьогоднішні є такі варіанти роботи seo-оптимізатором:
1. Робота як незалежного спеціаліста-фрілансера.
2. Робота в компанії, що спеціалізується на оптимізації і просуванні веб-ресурсів.
3. Робота штатним оптимізатором, у посадові обов'язки якого входить оптимізація і просування корпоративного сайту (або сайтів) компанії-роботодавця.
Повернутися назад