Юридичні консультації

Prev Next
 

ІМІДЖМЕЙКЕР

120.jpg
Англійське слово image означає зображення (зовнішність предмета). Не дуже давно виникла і відносно нова для нашої країни спеціальність - іміджмейкер. Якби ви поставили запитання, хто такий іміджмейкер хоча б кілька років тому, то навряд чи одержали зрозумілу відповідь. Що-небудь конкретне про цю професію знала лише обмежена кількість людей, тому що сама ця професія набула поширення у нашій країні п'ять років тому, а можливо, небагато раніше.
Ви, напевно, помітили, як почали одягатися на вулицях люди, з'явилися, окрім коричневих, сірих, чорних, білих, синіх кольорів, ще й жовті, оранжеві, одним словом, досить яскраві. Люди самі стали іміджмейкерами. Ідеологічний уклад нашої колишньої країни не потребував особливої розмаїтості імідж-образів, був чітко розроблений, відповідний «образові будівничого комунізму» стиль одягу, поведінки, спілкування і самого життя. Уніімідж - от стиль, у якій була «одягнена» наша країна.
«Зустрічають по одежі, а проводжають по розуму», - гласить відоме прислів'я. Уявлення про людину на основі його зовнішнього вигляду, звичок, манери говорити, менталітету, вчинків - все це важливо для іміджмейкера. До завдань іміджмейкера входить не лише створення приємного вигляду (зачіски, стилю одягу), але і зміна самої людини, щоб вона не тільки сподобалася своєму глядачеві, виборцеві, але щоб по-іншому ставилася до себе. Гарні, приємні манери, впевнені рухи, приємна посмішка - все це входить у роботу іміджмейкера. Також вони відповідають за розробку текстів, сценаріїв, організацію виступів - усе проробляється до деталей. Висококваліфікований іміджмейкер одночасно є гарним психологом і фахівцем з PR.
Іміджмейкер вибудовує навколо свого клієнта будь-які комбінації, які б сприяли піднесенню його іміджу. За допомогою усіх наявних методів і технологій він прагне донести образ клієнта, його ідеї, ролі, в яких він виступає, до тих, заради кого все це й організовується. Іміджмейкер прагне домогтися необхідного (необов'язково сприятливого) відображення вигляду клієнта в «дзеркалі громадської думки».
Могутній стимул розвиткові «іміджмейкерства» як особливого роду діяльності забезпечують виборчі кампанії. Кандидатів у президенти, лідерів політичних партій на виборах до Верховної Ради, кандидатів на посади губернаторів «обслуговують» найчастіше цілі команди іміджмейкерів. Ціль - збільшити привабливість претендента в очах населення.
Ще один масовий споживач послуг іміджмейкерів - шоу-бізнес.
Іміджмейкер-стиліст. Цей фахівець може працювати в імідж-студії, салоні краси, у фітнес-клубі або проводити індивідуальні консультації. Щоб стати іміджмейкером-стилістом необхідно володіти знаннями з психології, іміджеології. Також ця людина повинна вміти правильно планувати час, координувати кроки свого клієнта, і обов'язково аналізувати й обробляти інформацію.
Іміджмейкер може домогтися успіху й в індустрії моди. Він може займатися закупівлею і формуванням колекцій або ж працюючи візуальним мерчендайзером у мережі компаній.
Яскравою професією є іміджмейкер-політтехнолог. Саме він повинен створювати міф персони, як для визначеної події, так і для створення «потрібної» громадської думки про політика. Такі фахівці працюють як під час передвиборних гонок, так і після них. Вони повинні проходити спеціальні тренінги, курси з вивчення PR-технологій і методів пропаганди. Нині таких методів більше, ніж досить, і щоб усіх їх знати і вміти ними користуватися для своїх цілей, потрібно вчитися.
Ще один напрямок - імідж-аналітик. Ця людина займається створенням групового іміджу. Часто він працює із менеджером з персоналу, маркетинговою службою, і головне його завдання - опрацювання і формування корпоративного іміджу. Створення такого іміджу включає роботу з іміджем керівника і персоналу. Завдяки цим людям багато фірм мають своє унікальне «обличчя» на своєму ринку, і, як результат домінування над своїми конкурентами. Особливо це стосується компаній, що займаються створенням брендів, які просто зобов'язані мати у штаті імідж-експерта. Важливо не забувати про протокольний культурний етикет. Фахівець іміджмейкер-психолог допомагає вирішити психологічні проблеми і позбутися комплексів і психологічних бар'єрів у досягненні мети.
На перший погляд, може здатися, що це нескладна професія. Але на практиці це не так. Вона потребує цілого набору особистісних характеристик: активність, відповідальність, постійне прагнення до удосконалювання, гнучке мислення, креативний підхід до робочих ситуацій і завдань. І найголовніше - любов до своєї роботи.
Повернутися назад