Юридичні консультації

Prev Next
 

АРТИСТ БАЛЕТУ

158.jpg
Спектакль - парадна сторона життя артиста балету. Те, що для глядача – прекрасне видовище, для виконавців - напружене фізичне навантаження. Ось чому одна з умов вступу до хореографічного училища – добре здоров'я.
Робота ця розпочинається з дитинства - артистом балету не можна стати після закінчення школи. В 10-11 років дівчата та хлопчики вже вступають до хореографічного училища, витримавши величезний конкурс. Протягом восьми років на них очікує важка праця, насамперед, щодо удосконалення свого тіла.
У балеті «спілкуються» мовою рухів, тому тіло, ніби хороший інструмент, має точно виконувати бажання артиста. Балет потребує величезних щоденних зусиль, самообмеження, насамперед у їжі (це дуже важко, тому що при великих фізичних навантаженнях апетит посилюється).
У балеті дуже багато залежить від індивідуальних особливостей: в одних гарна гнучкість, в інших сила, третім легко вдаються стрибки, а хтось взагалі змушений піти, зрозумівши, що ця професія не для нього.
Якщо навіть є чудові дані, проте немає працьовитості, завзятості та сили волі, то навряд чи ви станете артистом балету.
Артист балету - це робота до сьомого поту та сліз - від невдач, фізичного болю та втоми.
Артист балету повинен мати такі риси:
    • чудове здоров'я;
    • гарну координацію рухів;
    • завзятість;
    • працьовитість;
    • музичний слух;
    • цілеспрямованість;
    • фізичну витривалість;
    • гнучкість тіла;
    • силу волі;
    • здатність до самообмеження;
    • дисциплінованість;
    • артистизм.
Завдання та обов’язки.
Готує під керівництвом балетмейстера і диригента доручені йому для виконання у складі балетної групи відповідно до кваліфікації партії і виконує їх як на стаціонарі, так і на гастролях та виїздах. Повинен приходити на репетиції творчо підготовленим, постійно працювати над підвищенням своєї виконавської майстерності, регулярно відвідувати уроки класичного танцю, а також займатися з репетитором і концертмейстером, підтримувати зовнішню форму. В разі потреби готує партії до термінового вводу.
Повинен знати:
чинне законодавство у сфері культури та мистецтва; основи музичної грамоти; історію музики, театру, балету; класичний і сучасний національний і світовий репертуар; поточний репертуар свого театру; теорію і практику акторської майстерності; методику тренажу і самостійної роботи над партією; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний майстер сцени: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста балету (театру) вищої категорії не менше 5 років.
Артист балету (театру) вищої категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста балету (театру) I категорії не менше 3 років.
Артист балету (театру) I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією артиста балету (театру) II категорії не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
Артист балету (театру) II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Спеціальні кваліфікаційні вимоги
Провідний майстер сцени: почесні звання; видатні хореографічні та музичні здібності; бездоганна професійна майстерність; яскрава творча індивідуальність; широке визнання глядачів в Україні та за її межами.
Артист балету (театру) вищої категорії: висока професійна майстерність; яскраві музичні, хореографічні і сценічні здібності; широке визнання глядачів і громадськості; виконання провідних і перших партій в балетах, а також великих балетних партій в оперних виставах і відповідальних сольних танцювальних номерах і партій в оперетах і музичних комедіях.
Артист балету (театру) I категорії: професійна майстерність; яскраві музичні, хореографічні і сценічні здібності; виконання перших і других партій в балетах, великих балетних партій в оперних виставах, значних сольних і групових танцювальних номерів в оперетах і музичних комедіях, технічно складних номерів у виставах усіх жанрів; в окремих випадках - виконання провідних партій в балетах.
Артист балету (театру) II категорії: встановлений навчальним закладом рівень виконавської майстерності; добрі хореографічні, музичні, сценічні здібності, професійна підготовка; виконання ансамблевих танців та участь у масових сценах спектаклів всіх жанрів; в окремих випадках - виконання інших партій і нескладних сольних номерів.
Повернутися назад