Юридичні консультації

Prev Next
 

Апретурник

155.jpg
У процесі відварювання, біління, фарбування й друкування тканина витягується, стає вужчою й нерівномірною по ширині, після сушіння поверхня тканини має зім'ятий вигляд. Тому, перш ніж випустити тканину у продажу або відправити на швейну фабрику, її піддають обробці-апретуванню. Апретування - обробка тканини спеціальним крохмальним або хімічним розчином (апретитом), у результаті якої тканина набуває підвищеної зносостійкості, не сідає, не мнеться, не вбирає вологу, а також стає рівномірною по ширині.
Апретурник обслуговує апретурно-сушильні, апретурно-ширильні, апретурно-сушильно-ширильні машини або багатосекційний агрегат (лінію) з автоматичним регулюванням технологічного процесу.
Залежно від системи устаткування обслуговують два або три апретурники різної кваліфікації.
Апретурник готує машини до роботи, закріплює тканину в машину, заповнює розчином резервуари або ванни, регулює температуру й рівень розчину, що просочувача, швидкість руху тканини, її натягування, тиск пари, розігріває сушильні термокамери, ліквідує обриви тканини, стежить за відповідністю її ширини ДСТ, ступенем вологості, при роботі на агрегаті (лінії) з автоматичним регулюванням технологічного процесу спостерігає з пульта керування за стадіями обробки тканини за показниками контрольно-вимірювальних приладів.
Апретурникові необхідно знати конструкцію машин, агрегатів, лінії, правила догляду за устаткуванням, асортименти оброблюваної тканини, рецептуру приготування й концентрацію апрету та інших хімічних розчинів, можливі дефекти тканини й причини їхнього виникнення, ступені їхнього попередження й усунення. Машини можуть так само обслуговувати декілька апретурників, залежно від ступеня складності устаткування. До обов'язків робітників входить відстеження, а також виправлення різних технологічних порушень, що виникли під час обробних процесів тканини. Наступним етапом є обробка виробів за контрольними показниками.
Працюють апретурниками в основному жінки. Всі трудові дії робітниця робить під постійним контролем. Вона повинна тримати у полі своєї уваги покази усіх контрольно-вимірювальних приладів, миттєво реагувати на сигнал несправності й приймати єдино вірне рішення для її усунення.
Працюючи з напарницями апретурниця повинна співвідносити ритм своєї роботи з ритмом роботи останньої. Для цього апретурницям необхідне почуття часу, уміла організація й координація своїх рухів.
Працюють апретурниці на підприємствах текстильної промисловості. Професія має 3-5 розряди.
Професійно важливі рисиі
    - акуратність;
    - уважність;
    - концентрація уваги;
    - уміла організація;
    - координація рухів.
Медичні протипокази
    - інфекційні й шкірні захворювання;
    - психічні й нервові захворювання;
    - дефекти зору й слуху.
Шляхи отримання професії
Середня професійна освіта.
Суміжні спеціальності: фарбувальники тканини, сушильники, вибілювальники тканини.
Повернутися назад