Юридичні консультації

Prev Next
 

АНІМАТОР

151.jpg
Улітку хочеться й відпочити на славу, і підробити. Поєднати приємне з корисним допоможе робота в далеких теплих країнах, де вам доведеться вкладати душу в чиюсь відпустку.
Кого візьмуть
Аніматор - людина-свято. Це той, хто запалює та «реанімує» відпочиваючу публіку. Така робота приваблює молодих українців наявністю моря та сонця. До того ж можна поліпшити вимову англійської або німецької мов. Врахуйте, що в аніматори скоріше візьмуть кандидатів, що мають досвід роботи в готельному бізнесі. Відправитися в Туреччину або Єгипет аніматором - не проблема. Тим більше, що вища освіта для цього не потрібна. Аніматором може стати будь-яка людина, яка досягла повнолітнього віку, але не старше 30-ти, комунікабельна, що має спортивну форму та вміє рухатися під музику. Також важливо володіти базовим рівнем розмовної англійської.
Де шукати?
Пошуки вакансій аніматора необхідно починати з Інтернету. Готелі, розташовані на узбережжі Червоного, Середземного, Чорного та Егейського морів, зазивають як відпочиваючих, так і тих, хто їх буде розважати.
Отже, спочатку необхідно визначитися із країною, у якій ви хочете відпочивати, працюючи аніматором. Українців-аніматорів охоче беруть Туреччина і Єгипет. Далі - знайти агентства, що підбирають персонал для готелів на вищевказану посаду.
Наступний крок - заповнення анкети. Вказавши необхідні особистісні дані й додавши до них фото, необхідно відправити документ в агентство. Далі вас чекає співбесіда, перевірка знання мови та танцювальних навичок. Вибір готелю, до якого ви поїдете працювати, залишається за агентством. Вам можна визначитися тільки із країною, куди ви будете їхати. На відміну від Туреччини, у Єгипті туристичний сезон триває цілий рік, так що працювати можна безупинно.
І останній етап - укладання договору з готелем, якому підійшла ваша кандидатура. Цей документ містить права й обов'язки аніматора. Найчастіше контракти з аніматорами підписують на три-шість місяців. Під час підписання піврічного договору вартість перельоту оплачує роботодавець, причому в обидва боки. Якщо контракт підписується на менший термін, готель бере на себе квиток тільки в одну сторону. За рахунок роботодавця ви також одержите «робочу» візу вартістю 150 доларів. Агентство виступає посередником між вами та готелем, допомагаючи укласти договір й організовуючи виїзд до певної країни. Так що до вибору посередника потрібно підійти скрупульозно.
Розраховуючи на блага
Аніматору надається житло в номері готелю або окремому будиночку для персоналу (по два-три чоловіка в кімнаті). Гарантується безкоштовне повноцінне харчування (шведський стіл) і медична страховка.
Кожен аніматор після закінчення контракту отримує іменний сертифікат про роботу аніматором у певному готелі. Надалі подібний документ дозволить не тільки самостійно, не використовуючи послуг агентства, влаштовуватися на посаду аніматора або адміністратора на ресепшен у будь-який курортний готель, але й збільшить шанси знайти роботу в престижному європейському готелі.
Контракти з персоналом готелів різних держав, а також спілкування з іноземними туристами підвищать рівень вашої англійської, а знайомство з «туристичною кухнею» дозволить не тільки орієнтуватися в туристичному бізнесі, але й допоможе просуватися професійними сходами.
Вимоги, обов'язки, права
Ви можете стати спортивним аніматором, аніматором-танцівником і дитячим аніматором.
Спортивні аніматори розважають гостей рухливими іграми, конкурсами в басейні або на пляжі. Вони проводять змагання, набираючи футбольні та волейбольні команди. Аніматори-танцівники навчають гостей простим рухам під музику, вигадують цікаві тематичні програми виступів, улаштовують вечірні шоу. Аніматори, що працюють із дітьми, розважають малят протягом дня іграми, конкурсами, влаштовують командні запливи в басейнах. Загалом, розважають дітей, щоб батьки змогли відпочити.
Робочий день аніматорів триває плюс-мінус вісім годин. Вихідний - раз на тиждень. Якщо ви маєте договір з готелем на півроку або більше, вам надається тижнева відпустка. Персонал, що розважає, у готелі заробляє відносно небагато - від 250 до 600 доларів.
Не все так солодко...
Вирішивши працювати аніматором на курорті, не варто розраховувати, що не прийдеться «напружуватися». Готель - це звичайне підприємство, що має свою систему управління й контролю персоналу. Розуміння того, що робота на курорті буде вимагати від вас максимум відповідальності, терпіння та комунікабельності, допоможе не здатися на старті.
Кожен аніматор, що виїжджає на роботу до Туреччини або Єгипту, в Україні підписує документи, погоджуючись із правилами закордонного готелю. Отже, аніматор працює винятково на території готелю. Необхідно одержати письмовий або усний дозвіл начальника, щоб покинути межі готелю, а право на законні вихідні часто доводиться відстоювати в нерівній сутичці.
Будь-який аніматор повинен дотримуватися певних правил.
Правила, яких повинен дотримуватися аніматор:
    - не розмовляти з гостями про секс, релігію, політику
    - не носити сонцезахисні окуляри
    - не палити в присутності гостей
    - не лаятися матом
    - не ділити відпочиваючих за національною ознакою, не симпатизувати комусь
    - не обговорювати з гостями особисті проблеми або проблеми готелю
    - не ставиться до відпочиваючих фамільярно
    - не вступати в інтимні відносини з туристами або персоналом готелю
    - не вживати алкоголь і наркотики
    - не приділяти одному гостеві увагу більше 10 хвилин
    - не розповідати про зарплату
Порушення цих правил караються штрафами, одна провина обійдеться від 5 до 10 доларів.
Незважаючи на тверді та досить напружені умови роботи аніматора, багато українців із задоволенням проводять відпустку, працюючи на одному з курортів «мусульманських країн». А в умовах фінансової кризи ця робота здобуває особливу привабливість - можна побачити сонце та море, поспілкуватися з людьми різних країн, попрактикувати англійську та одержати незабутній досвід, що обов'язково стане в нагоді в житті.
Повернутися назад