Друк |  Закрити вікно

АГЕНТ/МЕНЕДЖЕР З ТУРИЗМУ

АГЕНТ/МЕНЕДЖЕР З ТУРИЗМУ
Останнім часом простежується деяке покращення матеріального становища населення. Відповідно, кількість людей, які хотіли б “побачити світ”, значно зросла. Для якісного задоволення їхніх потреб виникла необхідність у кваліфікованих фахівцях, які могли б повною мірою здійснити всі забаганки клієнтів. Цими фахівцями і є туристичні агенти.
Насправді, робота туристичного агента має більше значення, ніж просто задоволення потреб клієнта, він допомагає виявити та реалізувати клієнту його мрії.
Основне ж завдання агента з організації туризму полягає у формуванні у потенційного клієнта бажання купити туристичну путівку без застосування при цьому безпосереднього тиску. Для досягнення бажаного результату туристичному агенту буде замало виконувати роль пасивної фігури, яка тільки презентує товар, йому доведеться аргументовано переконувати клієнта у доцільності придбання туристичної путівки. З огляду на це він повинен акцентувати на якості пропонованої ним послуги, належному та вчасному виконанні всіх зобов’язань туристичного агентства, а також на інших позитивних моментах, які пропонує його фірма.
Аби належним чином задовольнити потреби клієнта, агенти з організації туризму повинні мати достатньо достовірної інформації про туристичні маршрути, екскурсійні послуги, умови проживання, харчування, ціни на додаткові послуги.
Професійна діяльність туристичного агента потребує доброї загально­ освітньої підготовки з таких шкільних предметів, як держава і право, географія, основи економіки, іноземна мова, основи інформатики, українська мова і література, історія.
Крім того, туристичному агенту потрібні високий рівень розвитку комунікативних і організаторських здібностей, врівноваженість, винахідливість, енергійність, ініціативність, емоційна стійкість, виразна дикція, грамотна мова, інтелект - вищий середнього.
Оскільки робота агента з організації туризму базується на встановленні контактів між людьми, то нею, як правило, займаються люди дипломатичні, привітні та кмітливі, які уміють прихилити до себе інших. Професія агента з туризму протипоказана людям неврівноваженим, конфліктним, некомунікабельним, які не вміють контролювати свою поведінку.
Загальна характеристика професії
Фахівець у сфері туризму, який виконує всю сукупність процедур із забезпечення закордонної поїздки клієнта.
Посадові обов'язки
В обов'язки менеджера з туризму входять контакти з туристичними агентствами, маркетинг ринку, у процесі якого він знаходить найбільш вигідні за оплатою, термінами і якістю роботи фірми; взаємодія з авіакомпаніями для придбання авіаквитків; контакти зі страховим агентом;
приймаючою стороною. Він проводить бесіди з клієнтами, бронює для них авіаквитки, готель, оформляє страховку і всі необхідні документи.
Менеджер з туризму повинен знати достатньо інформації про країну, до якої відправляє людей, а іноді вміти подавати розпливчасту інформацію з невідомих йому питань, або вигадувати щось у розрахунку на те, що це справді так. Щоб уникнути цього, всередині фірми є поділ, коли менеджер веде тільки одну або кілька країн, при цьому він періодично їздить у навчальні тури, у ході яких вивчає визначні пам'ятки країни та готелі.
У туризмі найчастіше, ніж в інших сферах відбуваються різні «виробничі» неузгодженості і форс-мажорні обставини через нечітку роботу фірм, що співпрацюють, і з незалежних ні від кого обставин. Може не вилетіти літак, початися війна, туристів може не випустити особливо прискіплива митниця, як, наприклад, в Ізраїлі, сторона, що приймає, може «забути» зустріти туристів, що у новій для них країні, не знаючи мови, виявляться цілком дезорієнтованими; авіакомпанія може розмістити батьків і їхню маленьку дитину в різних літаках тощо. Тому менеджерові необхідно мати високу стійкість до стресів і вміти оперативно розв'язати відповідну ситуацію, не виходячи при цьому з робочого ритму. Часто люди, що працюють у таких фірмах, є «фанатиками» цієї сфери і не підуть працювати в іншу сферу навіть за велику заробітну плату.
Кваліфікаційні вимоги
Освіта гуманітарна, бажана спеціалізація «Організація туризму».
Заробітна плата агента з туризму становить певний відсоток від вартості проданих ним туристичних путівок і премій. Здебільшого заробітна плата агента з туризму досить висока і є комерційною таємницею.
Друк |  Закрити вікно