Юридичні консультації

Prev Next
 

АЕРОГРАФ

149.jpg
Аерографія, звичайно ж, не просто ремесло, це ціле мистецтво, де можна виділити безліч жанрів і напрямків, і великою оманою є те, що багато хто вважає аерографію винятково ремеслом автомобільного тюнінгу. Це, звичайно, не так.
Аерографію використовують в рекламному бізнесі (для створення високоякісних плакатів і банерів), у мультиплікації (так, наприклад, Уолт Дісней застосував цю технологію при створенні своїх мультфільмів, що стало справжнім проривом у мультиплікації). Аерографію використовують молоді художники, представники хіп-хоп культури для нанесення зображень на стіни.
Автомобільний тюнінг - не виняток. Аерографію ось уже кілька десятків років використовують для створення неймовірних за своїм ефектом зображень на капоті, крилах, дверцятах автомобіля.
Так що ж таке аерограф? Справа в тому, що так називають інструмент, що вприскує фарбу під тиском стиснутого повітря. Цей інструмент був винайдений більш ста років тому в штаті Айова (США) геніальним винахідником ювеліром, Ебнером Пілером. І разом з тим, аерограф - професіонал, художник, що використовує цей інструмент.
Аерографія (Аіrbrush, Аіrbrushіng або Custom Painting) - це техніка нанесення малюнка за допомогою аерографа на поверхню: автомобіля, мотоцикла, сноуборда, захисного шолома, системного блока комп'ютера, мобільного телефону. Аерограф (Аіrbrush - повітряний пензлик), як і пульверизатор, призначений для напилювання фарби. Але на відміну від нього аерограф має дуже вузький і більш точно регульований спектр розпилення. Аерографом можна наносити тонкі штрихи, що дуже важливо при промальовуванні дрібних деталей малюнка. Складність, барвистість, реалістичність і якість виконання малюнка обмежені тільки фантазією, майстерністю і талантом художника.
Розглянемо процес нанесення малюнка аерографії на прикладі розпису кузова автомобіля.
Розробка ескізу аерографічного малюнка
    1. Художник разом із замовником визначають стиль, напрямок, тему майбутнього малюнка і його розташування на кузові автомобіля. Важливо врахувати колір автомобіля, щоб малюнок добре гармоніював на цьому тлі.
    2. Після вибору теми малюнка аерографії художник приступає до розробки ескізу. Автомобіль замовника фотографують або використовують фото автомобіля такої ж марки і кольору кузова. Малюнок за допомогою графічного редактора (наприклад, Adobe Photoshop) наносять на фото автомобіля. Можна використовувати фото фрагментів майбутнього малюнка. Наприклад, тема "Космос": здадуться фото планет, сузір'їв тощо. На цьому етапі у нагоді стануть комп'ютер, цифровий фотоапарат, сканер, графічний планшет, колекція фото і малюнків. Втім, іноді досить аркуша паперу й олівця.
    3. Замовник затверджує ескіз і залишає свій автомобіль для нанесення малюнка аерографії.
Нанесення малюнка аерографії на кузов автомобіля
    1. Деталі, на які будуть наноситися фрагменти малюнка аерографії, відповідно готують: якщо лакофарбове покриття (ЛФП) деталі не пошкоджене, то верхній шар лаку «матується» за допомогою спеціальної абразивної пасти або наждакового паперу. Це роблять для того, щоб фарба якомога краще лягла на ЛФП. Якщо на деталі є дефекти (вм'ятини, подряпини, відколи фарби тощо), то їх усувають за допомогою рихтування, шпаклівки, ґрунту і фарби. На цьому етапі необхідні теоретичні знання і практичні навички роботи з кузовного ремонту автомобіля.
    2. Безпосередньо наносять сам малюнок аерографії. Для розпису використовують автомобільні фарби, попередньо підготовлені колористом або самим художником змішуванням фарб різних кольорів. Деякі малюнки зручніше наносити за допомогою заздалегідь підготовлених трафаретів.
Захист малюнка аерографії і ЛФП
    1. Деталь, на яку наносився малюнок, покривають з пульверизатора лаком.
    2. Після тверднення лаку необхідне полірування - останній етап у процесі нанесення малюнка аерографії.
Догляд за малюнком аерографії
Деталі, на які нанесено малюнок, потребують такого ж догляду при експлуатації автомобіля, як і деталі без малюнків аерографії: також наносять захисні поліролі або з появою невеликих подряпин на шарі лаку застосовують абразивне полірування.
Повернутися назад