Юридичні консультації

Prev Next
 

АДВОКАТ

145.jpg
Адвокат надає юридичну допомогу фізичним особам і організаціям, захищає їхні інтереси у суді.
Cпецифіка роботи адвокатом:
Бути адвокатом не так просто. Адвокатський статус накладає низку обов'язків:
    • зі свого гонорару адвокат відраховує кошти на загальні потреби адвокатської палати, утримання відповідної адвокатської структури, страхування професійної відповідальності, інші потреби, пов'язані з професійною діяльністю
    • адвокат робить вступний внесок у адвокатську палату (це неформальна, але усталена вимога)
    • "справи за призначенням" - безкоштовний захист певного кола осіб: це не приносить доходу, тому беруться за безкоштовний захист або початківці, або справжні альтруїсти.
Крім того, адвокатський статус обмежує вашу підприємницьку діяльність, можливість бути штатним співробітником будь-якої організації тощо.
Робота для адвоката:
Адвокатське бюро, юридична консультація, приватна практика.
Посадові обов'язки
Сприяє охороні законних інтересів громадян і організацій, надає юридичні консультації, представляє громадян і організації у суді, арбітражі тощо, державних органах, виступає як захисник в суді при розгляді кримінальної справи.
Адвокат обов'язково повинен знати цивільне, карне, трудове, фінансове й адміністративне право, законодавчі і нормативні акти, логіку, психологію, риторику.
Особисті риси:
    • посидючість - копатися у нормативних актах, особливо на початку кар'єри, доведеться довго
    • впевненість при публічних виступах, постійне тренування ораторських навичок
    • хороша пам'ять та логічне мислення
    • неабиякий інтелект, аналітичний склад розуму
    • вміння приймати важливі рішення, іноді просто"на ходу"
    • комунікабельність
    • здатність абстрагуватися від конкретних обставин, навіть, якщо вони стосуються саме вас.
Кваліфікаційні вимоги
Вища юридична освіта і стаж роботи за спеціальністю не менше двох років.
Особливості професії адвокат
Адвокатом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, який склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на адвокатську діяльність та прийняв Присягу адвоката України.
Адвокат не може працювати у суді, прокуратурі, державному нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління. Адвокатом не може бути особа, яка має судимість.
Закон “Про адвокатуру” встановлює певне коло осіб, які можуть набути статус адвоката, і пов’язує це з декількома чинниками, зазначеними у коментованій статті:
громадянство України, вища юридична освіта, стаж роботи за фахом, підтвердження належного рівня знань і лише за наявності усіх цих ознак — отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняття Присяги адвоката України.
Стосовно громадянства України питання вирішується однозначно: згідно з чинним законодавством ніхто інший, крім громадян України, не може займатися адвокатською діяльністю у нашій державі. Втрата громадянства України тягне за собою анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у відповідності зі ст. 17 Закону “Про адвокатуру”.
Зарплата і перспективи професії адвоката
У знаменитих адвокатів з безліччю гучних та успішних справ за плечима, немає нестачі у клієнтах. Новачки ж нерідко ледь-ледь зводять кінці з кінцями, чекаючи своїх довірителів. Середня зарплата адвоката, що лише розпочинає, $400 до $1000. Зростання зарплати йде паралельно із зростанням популярності та кількості виграних справ.
Повернутися назад