Юридичні консультації

Prev Next
 

БРЕНД-СТРАТЕГ

174.jpg
Бренд-стратег або account planner - фахівець у сфері маркетингу та психології споживачів. Стратег займається дослідженнями споживачів, аналізом конкурентів, оцінкою поточного іміджу бренду для розробки стратегії розвитку бренду (бажаний образ продукту, послуги або компанії) і комунікаційної стратегії. Людину, яка займається стратегією, називають стратег або стратегічний пленер.
Саме він повинен знати, як виглядає ідеальний образ бренду, чим він відрізняється від конкурентів і хто є його цільовою аудиторією. Стратег повинен відповідати на запитання «що кому і коли казати?». Для того, щоб відповісти на це запитання, стратегові необхідно знати, як проводити маркетингові дослідження, орієнтуватися в соціології та психології й легко поєднувати аналітику з інтуїцією. Стратеги в брендінгових агентствах відповідають за розробку довгострокової стратегії бренду (бажаний образ бренду) і працюють з дизайнерами та неймерами. Менеджери зі стратегічного планування або еккаунт-пленери в рекламному агентстві є адвокатами споживачів у агентстві. Вони відповідають за те, щоб креатив був не просто креативним, а відповідав потребам цільової аудиторії. Крім тісної роботи з креативом, ці стратеги розробляють комунікаційну стратегію бренду. До речі, навички стратега є незамінними у великих компаніях, тому що бренд-менеджер повинен знати свого споживача, конкурентів і шляхи розвитку свого бренду та продукту.
Плюси професії:
Стратег повинен уміти слухати, нестандартно мислити, знати основи психології, соціології, бізнес-теорії, розумітися на маркетингових дослідженнях, консультувати клієнта, надихати творчу команду в агентстві.
Мінуси професії:
Яскравий логотип, модний дизайн, гарний продукт. Продаж відсутній. Гучна рекламна кампанія, фестивалі. Продаж, як і раніше, відсутній. Що ж не так? Для того, щоб це з'ясувати та спробувати уникнути, потрібна стратегія. За кожним сильним логотипом або рекламною кампанією – розуміння ринку, конкурентів, а головне – самого споживача: хто він і що йому потрібно. Виходить, що стратегія є однією з найважливіших дисциплін у маркетингу, але у нашій країні ця дисципліна ще занадто молода, щоб задовольнити всі потреби рекламного ринку та ринку брендінгових послуг. Потрібні професійні кадри.
Особисті риси:
    • ви часто ставите запитання «чому?»;
    • вас цікавить поведінка та психологія людей;
    • ви вмієте структурувати і аналізувати великі обсяги інформації.
Освіта:
Реклама, PR.
Місце роботи:
Рекламні агентства, бренд-консалтингові агентства.
Повернутися назад